RAJČE TYČKOVÉ - CHERRY

Stanoviště: pole, skleník, foliovník
Barva plodu: červená
Hmotnost plodu: 15 – 20 g

Raná odrůda rajčete s malými červenými plody. Hmotnost plodu je 15-20 g. Tyčková rajčata se pěstují na venkovních záhonech, ve skleníku či foliovníku. Vyžaduje oporu, ke které ji včas vyvazujeme, aby se rostlina nerozlámala. 

Pěstuje se na jeden výhon, nezapomínáme tedy na zaštipování postranních výhonů (zálistků), čímž podpoříme násadu a velikost plodů. Poté co doroste dostatečné výšky, opakovaně zaštipujeme i špičku hlavního výhonu, aby se rostlina zbytečně nevyčerpávala a všechnu svou sílu dávala do tvorby plodů než stonků. Plody se sklízí postupně jak zčervenají.

Pěstování na venkovním záhonu: Nejlépe prospívá na teplém, slunném a chráněném stanovišti ve výživné půdě. Ven se vysazuje od poloviny května. Zálivku podřizujeme počasí, dáváme si pozor na velmi vydatnou zálivku či několikadenní deště, které mohou způsobit praskání plodů. Zaléváme vždy zespodu, abychom nezvyšovali riziko napadení plísní.

Pěstování ve skleníku či foliovníku: Při pěstování ve skleníku či foliovníku je důležité regulovat teplotu – za slunečných dnů je nutné dostatečně větrat, aby nedošlo k přehřátí. 

Rostlina nemusí být aktuálně dostupná.